Kodėl kiekvienas žaidimų KŪRĖJAS ir ŽAIDĖJAS turi ateiti į GameOn?
Todėl, kad jį daro žaidimų kūrėjai ir žaidėjai. Atsidavę. Aistringi. Ir siekiantys, kad Lietuva taptų dinamišku žaidimų kultūros kraštu. Kultūros, o ne tik turinio popkornui.
Darbas su „GameOn“, nuo pirmos minutės ir kasmet, buvo tas pats roguelite žanro žaidimas – sugalvoti svajonę ir deginti jai laiką, pinigus ir kantrybę tol, kol pavyksta.
Taip buvo 2015-ais, taip yra ir šiandien. Tai buvo mūsų palaima ir prakeiksmas viename, nes bėgant metams mes sukūrėme daug įsimintinų įspūdžių, tačiau mūsų fanai apie juos sužinodavo tik atvykę į renginį. Svajonės atima daug laiko. Svajonės yra slaptos. Jų negali atskleisti tol, kol nesi dėl jų tikras.
Bet, sakau, gal tas prakeiksmas mus persekiojo per ilgai. Sveiki atvykę į neoficialią, vieno renginio kūrėjo išpažintį. Niekas, ką čia rašau, nėra pažadas. Bet Artoją gi pažįstat - nerašinėsiu čia bele ko, bele rašyt. Parinkau mood setting video, pažiūrim, pasineriam ir skaitom.
KĄ VEIKTI GAMEON‘E?
PENKTADIENIS.
TIKRIEMS FANAMS IR TIEMS, KAS SVAJOJA KURTI AR KURIA ŽAIDIMUS
Pradėkim nuo to, kad jei esate žaidimų kultūros gerbėjai ar dirbate (svajojate dirbti) žaidimų industrijoje, šių metų GameOn reiktų planuotis su Fano bilietu, arba su Verslo bilietu atitinkamai. Abu šie bilietai užtikrina galimybes atvykti į renginį jau penktadienį ir štai kodėl svarbu tą padaryti būtent penktadienį.
Jei esate žaidimų fanai ar dirbate industrijoje, GameOn turės specialiai jums sukurtos programos tiek, kad gali nelikti laiko bimbinėjimui. Todėl penktadienį įvertinę dienos pranešimų ciklą (vyks dvi konferencijos: apie žaidimų kūrimą ir apie autorinę teisę bei DI žaidimuose), susirandate langus, kai nieko Jums asmeniškai įdomaus nevyksta, ir einant po sales. Dauguma stendų dirbs, bus gerokai mažiau žmonių – todėl radę žaidimą, kurį norite išbandyti, bandykite jį iš karto. GameOn‘e siekiame turėti per 100 skirtingų žaidimų ir kelis šimtus žaidimų erdvių. Daugiau nei bet kada iki šiol.
Penktadienį skirkite savo Top Pick žaidimams pažaisti (apie tai dar paskaitysite žemiau), nes savaitgalį gali būti sunkiau tą padaryti dėl didesnio lankytojų srauto, o ir konferencijos bei kiti įvykiai niekur nedings. Konferencijose viešės svečiai ir pranešėjai iš tokių įmonių kaip: Nintendo, Wargaming, Raw Fury, Torpor, Remedy, Avalanche ir kt.
Tiems, kas atvyks su verslo bilietais, papildomai siunčiami kvietimai jungtis prie Meet to Match platformos. Joje rasite visus renginio svečius ir dalyvius, bei galėsite išsiųsti jiems kvietimą susitikti. Be abejo, susitikimai turi suktis apie kažkokią temą – leidėjo, investuotojo, partnerio, darbo paiešką, colab‘ai ir kitos galimybės. Platforma pritaikyta atsirūšiuoti svečius pagal interesą ir poreikį, taupant visų laiką ir siekiant kuo efektyvesnių pokalbių.
Svarbu visus susitikimus baigti iki 18:00, nes penktadienio bilietas užtikrina ir patekimą į GameOn Live koncertą.
Šiemet, kaip jau esame įpratinę ir įpratę, grosime galingus, atmosferinius, malonų šiurpą keliančius kūrinius iš žaidimų. Per 100 žmonių scenoje – orkestras, choras ir solistai atliks kompozicijas iš jūsų pamiltų žaidimų. Paminėsiu vos kelis: God of War, Elden Ring, Silkroad Online, Baldur's Gate 3, World of Tanks, Runescape, Witcher 3, Bioshock… Kitąmet galvojam surengti reivą, o dar kitąmet pastatyt mošpitą ir pagrot sunkiau – tai žiū, čia gali būti paskutinis kartas, kai galite nusėti savo kūną pagaugais :D.
KĄ VEIKTI GAMEON‘E?
ŠEŠTADIENIS. VISIEMS.
ŽAIDĖJAMS, ŽIŪROVAMS IR SMALSUOLIAMS
Šeštadienį GameOn‘e savo dieną visi turėtų pradėti panašiai. Visų pirma užmesti akį į renginio programą. Šeštadienį jūsų laukia: dvi konferencijos (tęsiasi apie žaidimų kūrybą ir prasideda apie žaidimų kultūrą), Cosplay konkurso programa, kuriai teks skirti bent kelias valandas, Tekken 8 turnyras bei aktyvacijos ir varžybos žaidimų erdvėse, o ypač 3 salėje, kur turėsime būtent tam skirtą sceną. Kai galvose ar kalendoriuose jau užblokuosite laiką tam, ką norite paklausyti ir išvysti mūsų programoje, kieno autografus norite susižvejoti, bei su kokio žaidimo veikėju nusifotkinti – visą likusį laiką galite deginti vienoje iš trijų GameOn EXPO salių.
3 SALĖ – FUN, FUN, FUN! Tai pramogų ir prizų lankytojams, bei meninkų erdvė. Jei jau atvyksite į šią salę, tai tikėkitės būti įtraukti. Gal jus pakvies į sceną (sukti laimės ratą, spėlioti, žaisti), o gal prisijungsite prie menininkų workshopų. Gal pasinersite į nesibaigiantį vakarėlį Nintendo stende, o gal patyrusiu žvilgsniu analizuosite pokemonų kaulus. Taip, radom 1000 metų senumo, priešistorinių pokemonų skeletų dalis ir jas atsivežam. Čia pat bus ir daug šansų sutikti savo mėgiamą turinio kūrėją, sudalyvauti kokiam konkurse ar tiesiog gerai pavaibinti.
4 SALĖ – ŠEIMŲ, ŠEIMOMS ir visiems, norintiems šiek tiek atsigauti nuo triukšmo. Nuo triukšmo, bet ne nuo žaidimų. Būtent šioje salėje jūsų lauks Arcade žaidimų automatai, patyrimų ekspozicija apie pirmuosius Lietuvos kartus, kurioje ne tik pamatysit istoriškai svarbius darbus, bet ir galėsite juos pažaisti. Panašią ekspoziciją sukursime ir stalo žaidimų mėgėjams, tik jau čia, dviejų dešimtmečių amžiaus artefaktų liesti neleisime.
Bet žiūrėti ir nostalgizuoti galėsite kiek norite, o atsižiūrėję, tiesiog pasirinkite laisvą stalą ir žaiskite. Programoje turėsime dešimtis stalo žaidimų – naujų, senų ir prototipų. Mane asmeniškai labiausiai žavi idėja GameOn‘e žaisti būtent prototipus t.y. žaidimus, kurie jau žaidžiami, bet dar neišleisti į masinę gamybą.
Pokalbiams ir potyriams – edukacijų erdvė, ja tarpusavyje dalinsis edukacija vaikams ir šeimai (būreliai, VR, užklasinė veikla), bei Universitetai ir (dėmesio!) studentų darbai. Ne tik įprastos studijų programos būsimiems kūrėjams, kaip tą darydavome anksčiau, bet ir pirmieji to darbo vaisiai. Gal tai ir nesusiję, bet simboliška, kad būsimų studentų kažkada GameOn‘e ieškoję universitetai, dabar atsiveš tiek žaidimus, tiek žaislus, kuriuos tie studentai sukūrė.
Galiausiai, šeimų salė priglaus ir žaidimų kultūros artefaktų, maisto ar įrangos prekybininkus, tad galėsite supirkti mielas ir taiklias dovanėles Kalėdom – tiek sau, tiek saviškiams.
5 SALĖ – GAMEVERSE. Žaidimai ir premjeros, įeisiančios į istoriją
Kaip minėjau, tai vizija, kurią turime nuo pirmos darbo su GameOn minutės ir štai, po visų tų metų prie jos kažkiek priartėjame. Tai tiesiog salė žaidimams! Šimtams jų. Indie, AA, AAA – visko po truputį, su didžiuliu dėmesių į įvairovę, kad parodytume kiekvieną žanrą, kiekvieną meninį stilių ir pataikytume bent su vienu į kiekvieną skonį.
Nesu pasiruošęs visus juos įvardinti, bet erdvę atrasti kažką naujo pažadu. Čia nė nepaisant kelių išplėstų projektų, su kuriais dirbame.
Norime pademonstruoti žaidimus apie laisvės kovas (juose šiek tiek figūruoja ir Lietuva). Gretimais Vytauto Didžiojo karo muziejus įrengs Lietuvos Partizanų žeminę, su ginklais ir rakandais, taip, kaip mes mėgstame. Šalia – edukacinis virtualios realybės potyris, vėlgi, dedikuotas Lietuvos partizanams. Kažkur netoliese bus ir dvi dešimtys žaidimų iš Ukrainos. Dauguma jų tebėra kuriami. Ir dabar. Krentant bomboms. Aš nepažadu, bet nepaisant likusio laiko, vis dar svajoju greta įrengti ir niauresnę ekspoziciją žaidimų, kuriuos įkvėpė šių dienų karai, žmonių persekiojimas, kankinimai ir visa kita beprotybė, su kuria esame priversti sugyventi. Žaidimai sukurti žmonių, kurie su perteikiamais įvykiais susidūrė akis į akį.
Be abejo turėsime ir Fighting Games bendruomenės erdvę su Tekken turnyru, šalia – ir kiti bendruomenės pamėgti žaidimai, tokie kaip Street Fighter ar Dragon Ball. Svečias siurprizas – Lietuvoje kuriamas fighting žaidimas Eternis Deathmatch.
Ten pat toje salėje, be dešimčių kitų žaidimų, savo premjeras užkurs ir didžiausi Lietuvos žaidimų kūrėjai. Nordcurrent pirmą syk istorijoje dalyvaus renginyje kaip žaidimų leidėjas Nordcurrent Labs ir pristatys keletą žaidimų, kuriuos išleis artimiausiu metu. Sekėte naujienas apie sėkmingus sandorius, nupirktas įmones, o dabar galite ateiti ir pažiūrėti ar pažaisti tų procesų rezultatą.
No Brakes Games išvis nuraus stogą, nes, nepaisant globalios Human Fall Flat sėkmės, veikianti šio žaidimo versija VR‘ui bus parodyta ne Los Andžele, ne Londone, ne Paryžiuje ir ne Kelne, o pas mus – Vilniuje! Greta to, GameOn lankytojai bus pakviesti išmėginti ir kitą studijos žaidimą, pastarasis irgi VR, bet kol kas apie jį nežinome nieko. Ateikit ir pamatykit.
Wargaming Vilnius prisijungė prie LŽKA užkurtos iniciatyvos atšvęsti Lietuvos tankų šimtmetį. Šiemet yra lygiai šimtas metų nuo tos datos, kai Lietuvos Kariuomenę pasiekė pirmieji jos tankai. Vieną tokį tanką atsivežame ir pastatome jūsų godžioms akims. Kas šalia? World of Tanks, žaidimai, aktyvacijos ir prizai – visi skirti Lietuvos istorijai švęsti. World of Tanks fanai, praleidę šį renginį, tikrai graušis nagus, nes tiek swag‘as, tiek potyriai bus tokie, kokių nebus niekur kitur. Tai 100% Lietuvai ir jos žaidėjams kuriamas turinys, o be įvykių pačiame stende, dar ir viena žaidimo kompozicija bus sugrota koncerte.
Be viso to, ką rašiau aukščiau, dar pasikartosiu – dešimtys kitų žaidimų tiek iš jums puikiai žinomų leidėjų, tiek niekada negirdėtų. Vien Indie miestelyje rasite tuntą unikalių žaidimų, bei išvysite daugumą Lietuvoje kuriamų ar ką tik sukurtų žaidimų. Be abejo, kai kuriuos žaidimus tiesiog pažaisite, kitus gal žaisite ir su kūrėju aptarsite, kas patiko, dar kitus pažaidę, bac, ir gausite kokį prizą.
Nuotykis nuotykyje, žodžiu.
N18 ERDVĖ
Keisčiausia erdvė tokio tipo renginiuose. Nes paprastai kuriama tam, kad dalinti energetinius gėrimus ir stebėti kaip lenkčių eina dildai. Mes irgi taip darėme, bet šiemet pasakėm sau – yra kai kas, ką kuriame suaugusiems, bet mūsų darbą uzurpuoja vaikai. Tai RETRO. Vaikučiai be proto mėgsta senas konsoles ir senus žaidimus, tačiau tikrasis žiūrovas, kuriam tai darome — jau suaugęs. Buvęs vaikas, kuriam SNES yra neatsiejama ir negrąžinama vaikystės dalis, kuriam CS’as LAN’e, kažkur rūsy, prie mokyklos, kelia ir malonų, ir nemalonų šiurpą vienu metu. Tie suaugę vaikai, atėję į GameOn, beviltiškai ir kukliai grąžė rankas, jie norėjo pažaisti, bet kaip suaugę yra per kuklūs, kad nuvytų vaikus. Mes tą supratome ir nutarėme perkelti savo RETRO zoną, kurią mums kuria Lietuvos kolekcininkai. N18 erdvėse jokių vaikų. Tik jūsų vaikystės žaidimai. Ateikite.
Beje, apačioje prie retro bus ir tai, ko tikitės – baras, gėrimai, užkandukai ir gal kokia rungtis pimpalais pasimatuoti. Rinkimų sezonas, tai ir jo pramogos neturėtų mūsų aplenkti.
IEŠKOTE TL:DR? RADOTE!
O jei trumpai, tai GameOn, kaip seniau taip ir dabar, kuriamas jūsų savaitgaliui. Na taip, žmogui, kuriam neįdomu niekas (bet kažkodėl esančiam renginyje), gal ir pakaks vienos dienos, bet visais kitais atvejais – planuokite jas bent dvi.
PENKTADIENIS – jei esat laimingieji su penktadienio bilietu, išnaudokite jį pilna apimtimi, visų pirma aplankydami tas erdves, kurios jus domina labiausiai. Kol žmonių nėra, kol savanoriai ir svečiai nepavargę.
ŠEŠTADIENIS – ŽAISTI GameVerse, arba žiūrėti, kaip pagrindinėje scenoje žaidžia kiti + cosplay + konferencijos.
SEKMADIENIS – Jei esate Lietuvos turinio kūrėjų fanai, tai faktas, kad sekmadienį daug nenuveiksite, nes eisite stebėti PUBG Showdown, kurį organizuoja LTU Republic ir kuriame varžysis garsiausi Lietuvos turinio kūrėjai (žaidimų fanai ir ne tik). Tad jei norite matyti, kaip PUBG išsitaško Valujavičius, tai kitas renginio erdves privalote aplankyti dieną prieš. Mes, be abejo tikimės, kad šis įvykis sutrauks didžiąją dalį mūsų auditorijos, kuri žaidimus mėgsta patirti per Twitch ar Youtube, o tai reiškia, kad prie stendų sekmadienį gali būti kiek trumpesnės eilės tiems, kas mėgsta tiesiog žaisti.
O kur dar šachmatų čempionatas, visiems atviras cosplay paradas, Angelų Takais VR peržiūros, susitikimai ir klausimų atsakymų vakaras su turinio kūrėjais, lobių paieškos žaidimai ir aktyvacijos – rimtai, turime daug visko kiekvienam. Ateikite vieni. Ateikite visi. Ateikite su draugais. Ateikite su savo mama. Ateikit su visa šeima, nes mūsų šeimos bilietas be išsidirbinėjimų – vienas suaugęs + 3. Visus priimsim, visus sudominsim.
Laukti liko jau labai nedaug. Nors prirašiau daug, vis dar nupasakojau tik mažą dalį. Susitikime GameOn savaitgalyje ir... #PRISIŽAISKIM!